Technológia výroby

Výroba moderného nábytku sa nezaobíde bez použitia najnovších stolárskych materiálov ako drevotriesky s vysokolešteným povrchom s kresbou dreva, alebo rôznymi farebnými odtieňmi. Produkty ako Termopal, Rain, Senosan.

Z drevotrieskových materiálov používame najmä materiály firmy Wodego, Egger. Nábytok vyrábame z dýhovanej a následne lakovanej MDF dosky, preglejky, prípadne drevotriesky.

Vždy doporučujeme kvalitné mechanizmy ako výsuvy, výklopy a pánty BLUM, otočné systémy HETTICH, posuvy ASTIN, výrobky firmy HOPPE, MACO, SIMONSWERK...

Na výrobu replík starožitného nábytku používame rôzne dreviny, napr. orech, čerešňa, dub, smrek … podľa priania zákazníka. Drevo spracovávame prevažne ručnou výrobou, aj za pomoci moderných strojov. Vyrábame aj zložité ornamenty, ktoré sa vyrezávajú zásadne ručne.

Povrchovú úpravu na modernom nábytku alebo replikách nábytku robíme najmodernejšími technológiami, kde dbáme na ekologické zloženie týchto produktov, ak je to možné. Výrobky firmy ADLER, CLOU.

Repliky na prianie zákazníka a starožitný nábytok zásadne lakujeme podľa receptúr starých majstrov ako šelaková politúra, vosk, v závislosti na obdobie a techniku, ktorá sa v danom období používala.